Įamžinkite prisiminimus!

Sveiki žvejai!

Pagavote savo gyvenimo žuvį, norite nustebinti draugus ir artimuosius arba norite įpūsti gyvybės ir patrauklumo senai, apdulkėjusiai džiovintai žuvies galvai? Jus galite savo prisiminimus įamžinti puikiai atrodančioje žuvies iškamšoje.

Visgi reikėtų pasakyti, kad tai, kaip atrodys jūsų pagautos žuvies ar jos galvos iškamša priklauso ir nuo jūsų pačių. Labai svarbu yra tinkamai paruošti žuvį, prieš jai atsiduriant meistro rankose. Daug naudingos informacijos suteiks ir jūsų laimikio nuotraukos, ypač dar gyvos žuvies. Tai labai svarbi informacija dažymo procese, atkuriant kuo natūralesnes žuvies spalvas, nes skirtinguose vandens telkiniuose pagautų žuvų spalvos skiriasi.

 

Kaip paruošti žuvį

Labai svarbu yra tinkamai išsaugoti žuvį, iki ji pateks i taksidermisto rankas. Jei norite padaryti tik galvos iškamšą, būtina teisingai nupjauti ją. Nepagailekite odos, esančios už galvos - kuo toliau už galvos nupjausite, tuo gražiau atrodys padaryta iškamša (žr. nuotrauką). Būtinai palikite krutinės pelekus (starkio, ešerio - krutinės ir pilvinius pelekus), prispauskite juos prie galvos taip, kad jie nestyrotų ir suvyniokite galvą į skudurėlį ( jei turite po ranka) ar į maišelį. Galvą užšaldykite. Jei nėra sąlygų užšaldyti, patalpinkite galvą į druską. Taip galima galvą išsaugoti keletą dienų. Tie patys reikalavimai ir norint išsaugoti visą žuvį - svarbu išsaugoti sveikus pelekus ir žvynus, tad geriausia yra žuvį suvynioti į drėgną skudurą ir užšaldyti arba patalpinti į druską. Jokiu būdu neskroskite žuvies, bet kurie pjovimai ir odos pažeidimai tik apsunkins darbą ir žinoma padidins kainą.

 

galvos pjovimo vieta

Trofėjų atnaujinimas ir restauravimas

Manau tikrai ne vienas žvejys turi senų, apdulkėjusių ir parudavusių žuvų galvų, kurios primena geras žvejybas. Kartais tokios sudžiuvusios galvos būna ir aplūžusios, aptrupėjusios ar kitaip pažeistos..... Tokius trofėjus galima restauruoti - atstatyti prarastas dalis, įstatyti akis, nugruntuoti ir profesionaliai nudažyti.